7 Powodów Dlaczego Twój Biustonosz Bez Ramiączek Jest Niedopasowany

1. Obwód jest za luźny.

Kupując biustonosz bez ramiączek wybierz co najmniej rozmiar mniejszy niż zazwyczaj.

Powinnaś nosić biustonosz o rozmiar mniejszy niż w przypadku klasycznego biustonosza ze względu na brak ramiączek.

Przede wszystkim, biustonosz bez ramiączek powinien być tak ciasny jak to możliwe w granicach wygody, inaczej nie uzyskasz takiego podtrzymania jakiego potrzebujesz.

Tak, spowoduje to fałdki na plecach, ale albo fałdki, albo albo biustonosz nie będzie spełniał swojej funkcji. Aby zredukować fałdki możesz wybrać model z szerszym obwodem, ale musisz zrozumieć, że nigdy nie będą one całkowicie zniwelowane.

2. Obwód jest zbyt wąski.

Czym większa jest Twoja klatka piersiowa, tym lepszy będzie dla Ciebie biustonosz z szerokim obwodem. To zapewnia, że biustonosz będzie właściwie wspierał ciężar Twoich piersi.

Kobiety z wyjątkowo dużym biustem mogą potrzebować gorsetów, aby uzyskać taki sam poziom podtrzymania jak kobiety z mniejszym biustem.

3. Biustonosze z przepinanymi ramiączkami to „ściema”.

W teorii są świetne, ale w praktyce – rzadko, zwłaszcza po dłuższym noszeniu.

Biustonosze z przepinanymi ramiączkami nigdy nie funkcjonują tak dobrze jak się spodziewasz, dlatego najlepiej ich unikać. Wróć do punktu 1 i 2 aby dowiedzieć się więcej.

4. Twoja sukienka albo bluzka za bardzo obciążają Twój biustonosz i ściągają go w dół.

Wystarczy, że zadaniem biustonosza bez ramiączek jest podtrzymywanie Twojego biustu, nie musi dodatkowo podtrzymywać Twoich ubrań.

Jeśli nosisz sukienkę lub bluzkę bez ramiączek, upewnij się że jest ona dopasowana w talii, żeby to Twoje biodra, a nie klatka piersiowa podtrzymywały ciężar ubrania.

5. Jest znoszony.

Żywotność biustonosza wynosi pół roku do roku, jeśli jest używany regularnie, a nawet krócej jeśli jest niskiej jakości lub jeśli się o niego nie dba – biustonosz z ramiączkami.

Biustonosz bez ramiączek pracuje znacznie ciężej, dlatego znosi się też szybciej. Prawda, pewnie nie nosisz go tak często jak zwykły biustonosz z ramiączkami, ale to nie znaczy, że możesz oczekiwać, że będzie Ci służyć latami.

Nawet przy minimalnym użytkowaniu i odpowiedniej dbałości o biustonosz włókna elastyczne bedą z czasem słabnąć.

Aby biustonosz (bez ramiączek, czy każdy inny) służył Ci jak najdłużej, przy zakupie upewnij się, że dobrze pasuje zapięty na najluźniejszej haftce. Z biegiem czasu jak będzie się zużywał, będziesz mogła go ścieśnić.

6. Miseczka Twojego biustonosza sprawia, że przez ubrania widać wybrzuszenie biustu.

Albo miseczka nie pasuje, albo materiał (zwłaszcza pianka w usztywnianych biustonoszach) jest zbyt gruby.

Aby uniknąć tego problemu, wypróbuj miękki biustonosz, który będzie lepiej przylegać do Twoich piersi. Również koronka może pomóc wygładzić różnicę między miseczką a biustem i sprawić, że biustonosz nie będzie zauważalny przez ubranie.

Jeśli sprawdziłaś wszystkie warianty, a problem nie znika, to znaczy że problem leży nie po stronie biustonosza, a po stronie ubrania, które jest zbyt ciasne lub jest uszyte ze zbyt cienkiego materiału i żaden biustonosz temu nie zaradzi.

7. Wymagasz zbyt wiele od swojego biustonosza bez ramiączek.

Nie da się porównać biustonosza samonośnego do klasycznego biustonosza z ramiączkami, ani w kwestii tego jak się w nim czujesz, ani jak oba modele działają. Po prostu się nie da.

Mogą wyglądać podobnie, ale to dwie kompletnie różne rzeczy. Najlepiej zwyczajnie zaakceptować ten fakt.

poznaj nasze biustonosze samonośne

-22%
140,00  109,00 
Rozmiar A
Rozmiar A
Rozmiar B
Rozmiar B
Rozmiar C
Rozmiar C
Rozmiar D
Rozmiar D
-22%
140,00  109,00 
Rozmiar A
Rozmiar A
Rozmiar B
Rozmiar B
Rozmiar C
Rozmiar C
Rozmiar D
Rozmiar D
-33%
280,00  187,00 
Rozmiar A
Rozmiar A
Rozmiar B
Rozmiar B
Rozmiar C
Rozmiar C
Rozmiar D
Rozmiar D
-14%
219,00  189,00 
70B
70B
70C
70C
70D
70D
70E
70E
75A
75A
75B
75B
75C
75C
75D
75D
80B
80B
80C
80C

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *